Ana Sayfa Ana Sayfa / Blog / Danışmanlık web site tasarımı
danışmanlık-web-site-tasarımı

Bu konuda bahsedeceğim danışmanlık sektörü web site tasarımları hakkında bilgilendireceğiz. Türkiye de bir çok danışmanlık firması mevcut ve o kadar ilgi gören bir sektörki firmalar aralarındaki rekabeti tamamen reklam yollarıyla müşterilerine ulaşma peşindeler. Reklam için google adwords, facebook reklamları, el ilanı gibi bir çok alternatif reklam çeşitlerinden yararlanmaktalar. Bu hızlı ve yoğun sektörün bir web sitesi nasıl tasarlanmalı, nelere dikkat edilmeli ve içeriği ziyaretçilerine nasıl sunulması hakkında ufak detaylar vereceğim.

Danışmanlık firmasının web site tasarımı nasıl olmalı ?
Öncelikle açık tonlardan oluşan ana tasarıma kurumsal renkler ile bütünlük kazandırmalı. Site tasarımın da menü yapısı geniş kullanılabilir dizayn edilmeli ve alt sayfalar ise okunaklı büyük punto fontlar belirlenmelidir. İletişim bilgileri sitenin üst kısmında yer almalıdır. Talep formu ve iletişim formları kolay ulaşılabilir bir yere yerleştirilmelidir.

Danışmanlık web site reklamları nelerdir ?
Firmanızın kurumsal sitesini potansiyel müşterilerinize ulaşmak için reklam sektörünün öncüsü olan google adwords ve facebook reklamları ile ulaşmak için kullanmalısınız. Vermiş olduğunuz reklamların etkili olması için sadeliği ön planda tutan resim ve yazılar tercih etmelisiniz. Hizmeti en iyi anlatan yazı ve resmi az ve öz olacak şekilde hazırlamalısınız.

Danışmanlık firması için seo çalışması nedir ?
Bu sektöre ait hizmetlerin kelimeleri Türkiye çapında aramalarda binlere ulaşa sonuç çıkmaktadır. Danışmanlık web site seosu için önemli olan doğru analizler ile belirtilen kelimeyi en üst arama sonuçlarına çıkartacak stratejiyi belirlemek ve bu yolu düzenli, aralıksız ve hile hurda olmadan takip ederek başarılı olmak. Google gibi arama motorlarında organik arama sonuçlarında ilk sayfalarda yer almak istiyorsanız öncelikle profesyonel çalışan birisine, zamana ve bütçeye ihtiyacınız var. Google için seo çalışması yapmak haftalar alabilir ve sonuçlarda yükselmek ise ayları alabilir.

Danışmanlık firması için web site tasarımı yaptırırken dikkat edilecekler nelerdir ?
Firmanızın kurumsal yapısını ve görünmesini sağlayan bir menü yapısı belirlemelisiniz. İşinizi en iyi yansıtan resimler kullanılmalı ve web sitenin renklerini kurumsal logonuz renklerle bütünleşmelidir. İletişim bilgileri abartılı olmaksızın ziyaretçiye gösterilmeli ve büyük fontlar tercih edilmelidir.

Unutmayın siz ve çalışanlarınız haftanın 7 günü 24 saat mesai yapmıyorsunuz. Ama web siteniz her zaman için aktif ve yeni müşterilerine ulaşmak için açık duracaktır. Danışmanlık web site tasarımı için başarılı web çalışmaları yaptığımıza inanıyoruz ve örnek danışmanlık web tasarımına Referanslar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı konumuzda izmit webtasarım hizmeti, profesyonel ve uygun fiyata site hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

5 yorum

  1. Selma Saygin

    Merhabalar,
    Danışmanlık firmamız için bir website yaptırmak istiyoruz. Bu konu üzerine görüşebilirmiyiz. Site tamamen danışmanlık web site tasarımı ile alakalı olmalı sadelik ve net yazılar. Mail attım bilgileri teşekkürler.

  2. Ahmet Sezgi

    peki danışmanlık web sitesini nasıl çıkartıyorsunuz arama sonuçlarında ? hasta bakıcı, yaşlı bakımı, çocuk bakıcısı kelimelerinde sitemi ilk sayfada çıkartmak istiyorum.

  3. danışmanlık firmamız var web sitesi yaptırmak istiyoruz. size nasıl ulaşırım kocaeli de danışmanlık firmamız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Tüm alanları doldurunuz.