Ana Sayfa Ana Sayfa / Blog / Digital Ocean Ucuz VPS 10$ Kupon Kodu
digitalocean

Digital Ocean aylık uygun fiyatlara sunucu hizmeti vermektedir.

Server makine özelliklerine göre aylık fiyatları değişiklik gösteriyor. En ucuz 5$ – 10$ dolar olup daha profesyoneller hizmetler için 20$ – 40$ – 80$ den $640 dolar kadar var paketler.
Yurt dışı lokasyon yönelik proje yapacakların tercih edebileceği digital ocean New York – Amerika , Amsterdam – Hollanda , San Francisco – Amerika , Singapore , London – İngiltere olmak üzere bir çok ülkede vps server kuryp kiralama şansınız var. Amerika hosting, hollanda hosting ingiltere hosting hizmetleri sağlıyor.

Firma profilini incelediğimiz de aktif olan 4,165,413 server kurulmuş çalışıyor durumda. Digital Ocean dan aldığımız hizmet kaliteli ve güvenilir. Server kurarken bilen birisinden yardım almanız ve makaleler okumanız gerekir web sitenizin güvenliği için server kurarken gerekli apache derlemesi, php ayarları ve en onemlisi server güvenlik eklentilerini kurmalısınız.

Türkçe bir web sitesi için Amsterdam Hollanda serverı tercih edebilirsiniz ping 70ms ölçülüyor. İngilizce web siteler için Amerika, İngiltere hosting yani vps sunucusu seçebiliriz.

Ucuz Vps Digital Ocean Server Özellikleri

digital-ocean-vps-serverlar

Digital Ocean Üye Ol (Nasıl üye olunur ?)
Buraya tıklayıp üye olma sayfasına gidip bilgileri doldurunuz. Digitalocean.com

Digital Ocean Ödeme Seçenekleri (Nasıl ödeme yapılıyor ?)
Üye olup siteye giriş yaptıkdan sonra ” Billing ” kısmından ödeme seçeneği girmeliyiz. Kredi kartı bilgilerinizi güvenli şekilde girebilirsiniz. Bir diğer ödeme seçeneği Paypal hesabınızı ekleyebilir aylık server ödemenizi güvenli şekilde yapabilirsiniz. Alınan hizmetin bedeli neyse eklemiş olduğunuz kredi kartı veya paypal hesabınızdan sadece aylık o kadar ücret kesilecektir. Eksra işlem ücreti kesilmiyor.

Digital Ocean Ödeme Planı (Nasıl hesaplanıyor ?)
Server kurarken seçtiğiniz pakete göre değişiklik gösterir ve tüm serverlar saat başına ödeme hesaplanır. Kiraladığınız serverı kaç saat açık kaldıysa aylık çarpılır ve ay sonunda çıkan fiyat hesabınızdan kesilir. Örneğin 5$ lık droplet (server) saat başına 0.02 cent ücreti vardır. Ay sonunda 5$ lık hizmet almış olacaksınız.

Digital Ocean Server Yükseltme (Droplet nasıl yükseltilebilir ?)
Diyelim ki 5$ lık droplet server kurdunuz ve performansı artırmak yükseltmek için makinin alan kapasite, ram hafızasını yükseltmek çok kolay. Digital Ocean yönetim panele girip “Droplets > (kurulan server) > Power > Power Off” bölümüne kadar sırasıyla gidip serverı geçici olarak kapatmak için “Power Off” tuşuna basıp vps makinesini kapatıyoruz. Droplet kapatıldığında yukarıdaki menülerden “Edit” tıklayıp bu bölümde 10$ lık server seçerek ram, işlemci, hardisk alanı yükseltebiliyoruz.

Digital Ocean Referans (Referans ile üyelik yapma)
Server kurup başarılı bulduysanız ve bunu paylamak isterseniz Settings kısmında Reference bölümüne gidip referans linkini ile paylaşabilirsiniz. Referans yoluyla üye olan her üyeden 10$ – 20$ arasında kredi kazanabilirsiniz. Referans linkinizden üye olup bir droplet server kurduktan ve ay sonunda ödemesini yaptığı taktirde o kişi size 10$ kazandırıyor. Kazandığınız paralar ister Settings kısmında belirttiğiniz paypal hesabınıza gönderiliyor. Paypal hesabı eklemediyseniz digital ocean krediniz olarak hesabınıza yükleniyor. Sonraki ay kredi kartı yerine hesabınızda olan krediyi kullanıyor.

Digital Ocean’ı Nasıl Bilirsiniz ? (sizce iyimi)
Bir çok projede kullanıp problem yaşamadığımızı söyleyebiliriz. Gönlünüz rahat olsun projeleriniz için deneyebilirsiniz.

Digital Ocean WHP Panel Girmiyor
Server oluşturduktan sonra whm adresiniz e-posta yoluyla mail olarak gönderiliyor. Bu panele giriş yapabilirsiniz. 15 gün trial deneme lisansı ekleniyor. 15 günden sonra lisansız olan whm panelinize giriş yapamazsınız. Eğerki whm ve cpanel ihtiyacınız olduğunuzda 1 aylık ücreti $15 dolar civarında internetten temin edebilirsiniz. ssh key ekleyip whm panelinize yeni lisans ekleyebilirsiniz.

Digital Ocean 10$ Kupon Kodu
Digital Ocean indirim kuponları nasıl kullanabiliriz ? nereden bulabiliriz sorusuna yanıt verelim.
Kupon kullanımı çok kolay Digital Ocean üye giriş yapıp paneldeyken “Billing” kısmına geçiyoruz. Bu bölümde yukarıda ” Manage Payments ” tuşuna tıklıyoruz.

manage-payment-digital-ocean

Açılan sayfa ödeme seçeneği sayfası ve burada aşağıda “If you have a promo code, enter it in the field below to receive your discount.” yazısının altındaki ” Promode Code ” kısmına elimizdeki indirim kupon kodunu yazıyoruz ve otomatik orada hesabınıza ekliyor.  Digital Ocean Promosyon kodu hesabınıza eklendiğinde şu şekilde uyarı alıyorsunuz ” The promo 10TOSHIP for $10.00 was applied to your account. ” Ve kredi eklendiğinde mail olarak bildiriliyor.

digital-ocean-indirim-kuponu-promo-code

Digital Ocean Güncel İndirim kuponları:
10TOSHIP (10$ Dolar kredi)

Bir önceki yazımız olan başlıklı konumuzda hakkında bilgiler verilmektedir.
digital-ocean-vps-serverlardigital-ocean-vps-serverlar
manage-payment-digital-oceanmanage-payment-digital-ocean
digital-ocean-indirim-kuponu-promo-codedigital-ocean-indirim-kuponu-promo-code

Yorumlar

5 yorum

  1. web yazılım

    Faydalı içerik olmuş teşekkürler

  2. This coupon is working. =)

  3. sağol dostum kupon kodu çalışıyor güncel :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Tüm alanları doldurunuz.