Ana Sayfa Ana Sayfa / Blog / Google flash reklamları kaldırdı
Google flash reklamları kaldırdı

Google flash reklamları kaldırma kararı aldı. Adwords başta olmak üzere Google tüm reklam sunucularında flash banner kaldırıp tamamen HTML5 olarak yayınlanacağını duyurdu.
En başından Steve Jobs’ın karşı durduğu flash içeriklere diğer firmalarda destek verdi. Hem yavaş açılması ve yüklenmesi kullanıcı deneyimini yavaşlatması ve can sıkan reklamlarla internet browserın yavaşlaması ciddi anlamda kaynak tüketimine interneti kullanmasına sebep olan flash (.swf) dosyalarını reklam dünyasından tamamen kaldırılacağını duyurdu.

Google Adwords sayfasındaki kullanıcıların deneyimini iyleştirmek için atılacak olan bu adım aşamalı şekilde tüm google reklam servislerinde flash banner kaldırılacak. Adwords ve DoubleClick Digital Marketing reklam sitelerinde flash kullanılamayacak. Kısacası Google reklam sunucularında gösterilen tüm reklamlar %100 HTML5 olacak.
Bu duyurudan sonra akla gelen flash oynatıcılar ile izlenen videolu reklamların şimdilik kaldırılmayacağını duyurdu. Mouse ile üzerine gelinen video reklamlar ortasında dolan çubuk sonrasında tam ekran video halinde açılıyor.

google adwords reklamlari

Google flash reklamları ne zaman kaldırıldı ?

30 Haziran 2016 tarihinden itibaren reklam veren kişiler adwords üzerinden flash (.swf) formatlı reklam yüklemesi yapamayacak ve yayınlayamayacak.

Google flash banner gösterimi kaldırıldı

2 Ocak 2017 tarihinden itibaren sistemde olan tüm flash reklamların gösterimi durdurulup yayından kaldırılacaktır.

Google, bir süredir reklam sunucularında, çok veri tüketen flash reklamların gösterilemeyen cihazlarda mobil ve tablet de sorun yaşayanlar için swf formatını HTML5 dönüştüren Swiffy hizmetini kullanıcılarına sunmuştu. Google Swiffy sitesinde yükleyeceğiniz flash banner (.swf) dosyalarını HTML5 convert edebilir dönüştürdükten sonra adwords gibi reklam sunucularında kullanabilirsiniz.

Google swiffy sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı konumuzda hakkında bilgiler verilmektedir.
google adwords reklamlarigoogle adwords reklamlari

Yorumlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Tüm alanları doldurunuz.