Ana Sayfa Ana Sayfa / Kişisel Web Sitesi

Sizinle alakalı olan bir sitede insanlara paylaşacağınız işinizle ilgili konular olsun, hayattaki başarılarınız olsun çok geniş kategoriye ayırabileceğiniz bilgilerin olduğu site kişisel web sitesi yeni ismiyle blog sayfaları günümüzde çok popüler olmuş durumda. Freelance çalışmalar yapan tasarımcılar yalnız çalışmayı tercih eder ve her zaman için portfolyo sayfa yani kişisel web sayfası olmazsa olmazıdır. Mesleki başarılarınızı paylaşabileceğiniz, iş başvurularında cv gönderirken yanında daha etkili olacak olan portfolyo sayfa hem kariyerinizi hem de referans olarak becerilerinizi insanlarla göstermenin en kolay yoludur. Kocaeli bölgesinde kişisel web sitesi tasarımı hizmet vermeye devam ediyoruz. Örnek vermek gerekirse bir web tasarımcısınız iş başvurularında kesinlikle referans gösterebileceğiniz önceden yaptığınız çalışmaları iş veren kişi görmek isteyecektir. Sizin kişisel web sitenizde projeler adı altında yayınladığınız çalışmalarınız iş verenler için sizi daha iyi tanıma ve yaptığınız iş üzerine yorum yapabilme şansı doğuyor. Bir iş arıyorsanız ve yaptığınız projeleri insanlara daha kolay ulaştırmanın en etkili yolu portfolyo web sitesi açmaktır. Portfolyo site kişisel web site olarakta bilinir. Kişisel web sitesinin avantajlarını konuşacak olursak daha çok insana ulaşmak, yaptığımız işleri sunmak için iyi bir yöntemdir.

Kişisel bir web sitesi oluşturmak zor değildir. İnternete sunacağınız her bilgi binlerce kişiye ulaşabilir yada tam aksi kimseye ulaşmaz. Bu sizin web site çalışmalarınızı nasıl yürüttüğünüze bağlıdır. Nasıl ki pazarda satışcı malını satmak için tezgahında bağırıyor (reklam yapıyor) sizinde reklam yöntemlerini keşfedip uygulamanız gerekir. Kopya işcilik yapmak yerine ilham alıp daha yaratıcı şeyler üretmeniz web siteniz için olumlu olacaktır.

Kişisel web site tasarımı

Kişisel web sitesi nedir, ne işe yarar ?

Sizi tanıtan yeteneklerinizi yaptığınız işleri düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz, insanların sizin ad soyadınızı aratıp özgeçmişinize rahatlıkla ulaşabileceği bir web sitesidir kişisel sayfa. Bu yüzden paylaştığınız yazı ve resimlere önem vermeniz gerekir. Takip ettiğiniz sayfalar, linkler sizin kişiliğinizi yansıttığını unutmayın. Kar amacı güden veya gütmeyen her kişisel web sayfası ziyaretçisine okunaklı içerikler sunmak zorundadır. “Kocaeli kişisel web site tasarımı” çalışmalarımızı inceleyip sizde sitenizi aklınızda canlandırabilirsiniz.

Kişisel web site tasarımı nasıl olmalıdır ?

Sevdiğiniz renklerden oluşan bir yapıda olmalı sadeliği göz önünde bulundurarak basit çizgilerden oluşan anlaması ve sayfalarda gezerken okunaklı fontların olmalı önceliktedir. Kişisel web site tasarımı yaparken dikkat etmek gerekecek en önemli şey kopya yazı (içerik) ve sayfalar kullanılmamalı. Web sitenizde yazan yazıların bile kopya olduğunu anlaşılırsa insanlara yaptığınız işler içinde akıllarında bir soru işareti bırakmış olursunuz. Sizi ve hayatınızı yansıtan özel renkler seçmeli okunmaya yönelik algılar oluşturan küçük animasyonlar html5 ve css3 kodlarından yararlanmalısınız. Sonuçta hazır bir web sitesi bir kaç saat içinde sizin için yayında olabilir. Siz özgün size özel bir web sitesi hazırlamanız gerekir. Özgün web tasarım sizin imajınız için çok önemlidir.

Kişisel web site tasarımı nasıl olmalı

Kişisel web sitesi nasıl hazırlanır, neler kullanılmalıdır ?

Beklentilerinizi sıralayıp ne amaçla bir web sitesi açacağınıza karar vermelisiniz. Sizinle ilgili biyografi sayfanız çok önemlidir. Güncel bir cv olarak görülen kişisel web siteleri her zaman iş başvurularında etkili bir referans olmuştur. Sayfalar açık ve net yazılardan oluşmalı kolay geçişler sağlamalısınız. Kişisel web sitesi tasarımı hem esnek mobil cihazlarla uyumlu olmalı hemde yönetilebilir admin paneli olmalıdır. Sadece bilgisayar ortamında değil hem mobil cihazda görüntülenmeli web siteniz hemde güncelleme işlemlerini yapabilmeniz öncelikli tercihiniz olmalıdır.

Kişisel web site bölümleri ve menüler

Web site bölümleri nelerdir, menüde neler yazmalıdır

Sizi ve yaptığınız işleri anlatan bir site düşündüğümüzde kalabalık menü yapısından karmaşık görsel tasarımdan kaçınmanız gerekir. Başlıca kişisel web sitesinde olması gereken bölümler şöyle;

  • Size özgün logonuz olmalı
  • Biyografi sayfası
  • İletişim bilgileri olan bir sayfa
  • Yaptığınız işleri ve projeleri tanıtan sayfalar
  • Fotoğraf albümü sayfası
  • Sosyal medya linkleri
  • Google+ sayfanızın linki kesinlikle olmalıdır
  • Duyuru alanı oluşturmalı
  • Twitter ve facebook akış kutusu
  • Blog sizin yazılarınız olduğu sayfa

Kişisel site tasarımlarında temel olarak görebileceğimiz sayfalar yukarıdaki gibidir siz yenilerini ekleyebilirsiniz.

Kişisel web site örnekleri

Kişisel web site tasarım örneği
Kişisel web site tasarım örnekleri

Diğer kişisel web site tasarımları için buraya tıklayın.

kisisel-web-site-tasarim-nasil-olmalikisisel-web-site-tasarim-nasil-olmali
kisisel-web-site-bolumleri-menulerkisisel-web-site-bolumleri-menuler
kisisel-site-tasarimi-ornekkisisel-site-tasarimi-ornek
kisisel-web-site-tasarim-ornegikisisel-web-site-tasarim-ornegi