Ana Sayfa Ana Sayfa / Blog / Kocaeli web tasarım hizmeti bilgilendirme
kocaeli web tasarım hizmeti

Bu yazıda Kocaeli web tasarım hizmeti sunan bir çok firmanın sağdan soldan çalıp site yaptığından bahsetmek istiyorum. Sözüm ona profesyonel web site adı altında satışını yaptığı çalışmaların hepsi hazır template dediğimiz hazır temalardan ibaret. Alt yapı olarak ise wordpress, joomla, php, asp, .net tercih ediliyor. Yönetim paneli kısmında kendine özgün bir alt yapıya sahip firma, şirket yok. Gerçi bu durumu incelediğimiz de türkiye de kendi kodladığı admin paneline sahip hiç firma yok. Yönetim paneli olarak hazır kullanılmasından yana bir sıkıntı görmüyoruz sonuçta bu sektörde hem yazılım hem tasarım yapan ve bunu her işte tekrarlayan insan bulmak zordur. Problemin ana kaynağı olan hazır site template, tema kullanan firmaların verdikleri fiyatlar ise çok komik 400 TL 500 TL arasında yada dudak uçuklatan 1000 TL 1500 TL arasında web site fiyatları çok abest.

Sorun burada başlıyor ortada verdikleri hiç bir emek yok ama karşılığını iki haneli yada üç haneli rakamlar almak istiyor. İnsanları yani müşterilerini kandırmak, yani kazıklamayı huy edinmiş bu kan emici firmalara ilgi göstermeyiniz. Orjinal fiyatı olan 50 $ lık bir siteyi size alıp 500 TL ye satmalarına müsade etmeyiniz.

Sizler bunların ekmeğine yağ sürdükçe her seferinde güncelleme yaptırdığınızda paranızı almaya devam edecekler, yıllık 100 TL lik hosting ve domain hizmetini 250 TL olarak yansıtacaklar. Sitenizi oluşturacak vaktiniz olmayabilir. Uğraşacak zamanında olmayabilir. Yönetim paneli nedir, alt sayfa nedir bunlarıda bilmeyebilirsiniz. Sizler için en iyisini yaptık diyip 50 $ lık hazır sitenin bile parasını vermeden illegal yollarla temin edip sizin adınızı lekelemelerine müsade etmeyin.

Tasarım üreten bir çok insan var. Aynı tasarımları bir çok sitede görebilirsiniz farklı isimlerle. Bu insanlar yaptıkları tasarımı sattıklarına her defasında para kazanmaktadır. Bu onun hakkı değil mi ? Peki tasarımı üretenden habersiz warez yöntemlere başvurup bu tasarımı elde eden sonrasında sizin karşınızda web sitesi yapıyoruz diye çıkan bu kişiler sizlerin önüne koyduğu şey öncelikle kul hakkıdır haramdır. Haramla helali karıştıran bu kan emiciler her zaman hayatımızın bir köşesinde önümüze çıkarlar. Bunların yaptığı hak-hukuk karşında cezası yoktur. Öncelikle web site yaptırmak istiyorsanız özgün web arayüz tasarımı çizen kişilerle çalışmanız gerekir. Her hangi bir firma ile değil. Firmalar asla özgün çalışmazlar çalışacak olurlarsa da 2000 TL minimum limitli projeler üretmektedir bu da bir çok site yaptırmak isteyen insanın bütçesini aşmaktadır. Ucuz site yaptırmayın. Ucuz etin yahnisi yavan olur demişler aynısı bu iş içinde geçerlidir. Neden ucuzdur ?

– Ucuz fiyata yaptırdığınız sitelerde görebileceğiniz öncelikle tasarım hazırdır zaten değeri 10-50$ arasındadır.
– Alt sayfaları azdır ve ya sayfamız güncelleniyor yazısıyla karşılaşırsınız ya da kırık link bağlanmıştır.
– Sosyal ağ, facebook, twitter gibi sayfaları bağlı değildir çünkü siz ve işini yaptığı firmanız umrunda değildir.
– Ucuz web site olduğu için yönetim paneli yoktur varsa da kesinlikle sitenin her yerine müdahale edemiyorsunuzdur.

Kocaeli web tasarım” yaptırmak istiyorum ama güvenebileceğim bir firma yok. Şöyle düşünüyorum ki bir işletme için alınacak müdür den aşcısına en basitinden çaycısına kadar araştırmadan ne tür bir karaktere sahip olduğunu bilmeden iş alımı yapmıyoruz. Fakat bu web site tasarımı yaptıracağımız zaman önünüze koyulan sitelerden birini seçip yaptırmak sizi kandırmalarına müsade ediyorsunuz. Araştırma gereğiniz yoktur çünkü herşey ortadadır sizin için. Ama o iş öyle olmuyor firmasında çalıştırdığı asgari tutardaki elemanına hazır template temin edip alt sayfaları yazdırıp sizin elinizde olmayan Domain hosting bilgilerinden yayınlıyor ve bunu yaptığı için sizden yüklü miktarda para alıp elemanın parasını karşılıyor. Buradaki yanlış olan tek şey HAZIR WEB SİTESİ ile sizi kandırıp olmayacak bütçelere satış yapmasıdır. Başka yanlış birşey gözükmemekte. Bilişim sektörün de Kocaeli vasat bir şehir. Kendi işlerinde kullanmaya çekinecekleri projeleri sizlere satış yapması tam bir komedi.

Size özel özgün web arayüze sahip bir site yaptırmak istiyorsanız doğru insanlarla görüşmeniz gerekir. Biz bu işi güzel yaptığımıza inanıyoruz ve yaptığımız “kocaeli web tasarımları” incelemek için lütfen Referanslar bölümüne gidiniz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı konumuzda avrupa vps sunucuları, digital ocean ve indirim kuponu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

10 yorum

 1. çok güzel tespit etmişsiniz elinize sağlık arkadaşım. bu kişiler bu piyasadan ellerini çekmedikce türkiyede bilişim sektörü sadece işletme yazılımlarından öteye gidemeyecek.

  • gayet güzel bir yere değinmişsiniz. Kocaeli webtasarım yapan firmaların en iyi yaptığı şey kopya site satmak. Müşteri bunu anlamayacak ama bu işi bilenlerin gözünden kaçmayacaktır.

 2. slm webtasarım için bende arayıştaydım ama kocaelinde web site yaptırmak zor. izmit merkez de webtasarım yapacak firma aradık verdikleri teklifler çok yüksekti.

 3. Serhat Emirhan

  kocaelinde web tasarım yapıyorsanız teklif yollarmısın. kafe web sitesi yaptıracaktım. serhatemirhan@gmail.com

 4. Kocaeli Web Tasarım

  Kocaelinde hizmet almak isteyenler bu konuyu inceleyebilirsiniz. Kocaeli web tasarım

 5. güzel yazı eline sağlık. kocaelinde iş bitmiş

 6. izmit merkez de web site tasarımı yapan firmalar hangisi ?

 7. kocaelinde web site yaptırmak istiyorum. bana ulaşırmısınız

 8. Helal sana kardes. Ismi lazim degil kocaeli web tasarim yapan firma. Hem paramizi hem zamanimizi caldi sonuc yok. Sana guvenim artti goruselim web sitesi icin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Tüm alanları doldurunuz.