Ana Sayfa Ana Sayfa / Seo (Arama Motoru Optimizasyonu)

İnternet dünyasında yer alan birçok sektörde, aynen reel hayatta yer alan sektörler gibi zaman zaman iş hacminde düşüş gösterebilmektedir. Bazı sektörlerin mevsimsel düşüşleri veya çıkışları normal olarak kabul edildiği gibi bazı sektörlerin ise genellikle düşüşleri yeni müşteri kitlesine doğru biçimde ulaşılamamasından kaynaklanmaktadır.

Bir firmanın internette yer alan bir web sitesinin büyümesi ve sürekliliği, o siteyi tamamen günümüz teknolojisine ve bu işin ayrılmaz bir parçası olan arama motorlarına uyumluluğu ile söz konusudur. Sadece bir web sitesi oluşturmak ve bu işin başında yapılan herhangi bir arama motoru kaydı firmanızın büyümesi için yeterli değildir. Hatta küçük sayılabilecek bir adım olacaktır.

Konsept Web Tasarım , var olan veya firmanız adına bizim oluşturduğumuz web sitenizin müşterilere en hızlı, en kolay bir biçimde ulaşması adına SEO çalışmaları yapmaktadır. (SEO: Search Engine Optimization- Arama Motoru Optimizasyonu)

En genel anlamda düşünecek olursak; insanlar aradıkları hizmet veya ürünlere en kolay biçimde arama motorları üzerinden ulaşmaktadır. İşte bu noktada, arama sonuçlarında firmanızın rakiplerinize oranla onlardan daha üstlerde ve önce görünmesi tamamen siteniz için yapılacak SEO çalışmalarından geçmektedir.

En doğru biçimde firmanızı, hizmet ve ürünlerinizi ön plana çıkaracak bir web sitesi aracılığıyla doğru anahtar kelimelerin belirlenip yapılan SEO çalışmalarında sonuç almak için zamana ihtiyaç vardır. Bu tamamen kesin olmayan bir zaman aralığına denk gelse de en sağlıklı sonuçlar birkaç aylık dönemden sonra ortaya çıkmaktadır.

SEO, firmanızın kurumsal kimliğinin internet dünyası devamlılığını sağlamak ve firmanızın büyümesinde ona bu yolda katkıda bulunacak çok önemli bir kilometre taşıdır. Gelişen internet teknolojileri özellikle göz önüne alındığında, SEO’nun süreklilik arz ettiği bir durum olduğunu unutmayınız.